Jak powstają szklane bombki choinkowe? 0
Jak powstają szklane bombki choinkowe?

Dekorowanie choinki to jedna z najpopularniejszych świątecznych tradycji panująca na całym świecie. Rodziny spotykają się co roku, zbierają swoje pudełka z ukochanymi ozdobami świątecznymi, takimi jak bombki i szklane figurki, i wspólnie ubierają choinkę. To tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Różne są kształty, kolory oraz wykończenia dekoracji, ponieważ stylizacje choinkowe rządzą się swoimi prawami. Jedno jest niezmienne: choinka bez bombek nie zapewni tradycyjnego klimatu świąt. W artykule omówimy sposób wykonywania bombek ze szkła - najpopularniejszego i najszlachetniejszego materiału, z którego powstają ozdoby choinkowe.

czytaj całość »
Dobieramy ozdoby choinkowe do stylu wnętrza 0
Dobieramy ozdoby choinkowe do stylu wnętrza

Zwyczaj przystrajania świątecznego drzewka początkowo uznawany był za pogański, lecz szybko został zaakceptowany przez Kościół. Dzięki temu dekoracje na choinkę wzbogacono religijną symboliką. Z biegiem czasu traciła ona na znaczeniu, a ważniejsze stały się względy estetyczne. Owoce i orzechy zastąpiły szklane lub plastikowe bombki, świece - elektryczne lampki. Jednak jedna rzecz pozostała stała - piękno ubranego drzewka. Choinka przez cały okres świąteczny powinna być głównym punktem w domu, dlatego warto zadbać o to, aby pasowała do stylu Twojego wnętrza.

czytaj całość »
Ciekawy pomysł na eksponowanie świątecznej pamiątki, czyli bombka na stojaku 0
Ciekawy pomysł na eksponowanie świątecznej pamiątki, czyli bombka na stojaku

Bombki choinkowe kojarzą się nam wyłącznie z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Po tym czasie wszystkie ozdoby wędrują do kartonowych pudeł i w głębi szafy lub w piwnicy czekają na następną zimę. Niestety, dotyczy to również bombek personalizowanych, które zamówiliśmy z dedykacją dla bliskiej nam osoby. Co zrobić, aby dowód naszej pamięci towarzyszył obdarowanemu przez cały rok i bombka z dedykacją mogła na stałe znaleźć dla siebie miejsce np. na biurku, na kredensie lub półce regału? Nasuwa się przy okazji następne pytanie: czy miejscem eksponowania szklanych bombek musi być tylko i wyłącznie choinka?

czytaj całość »
Boże Narodzenie dawniej i dziś. Jak zmieniały się obchody tych Świąt? 0
Boże Narodzenie dawniej i dziś. Jak zmieniały się obchody tych Świąt?

Boże Narodzenie obchodzone jest od IV wieku jako jedno z najważniejszych świąt kościelnych. W polskiej kulturze to wyjątkowy czas, nie tylko ze względu na jego religijny charakter, ale również aspekt rodzinny i niezwykły nastrój. Do najczęściej występujących w ludowej tradycji rekwizytów związanych ze świętami zaliczyć trzeba: zielone, przystrojone bombkami i innymi ozdobami drzewko, zboże, siano i opłatek.

czytaj całość »
Bombki z imieniem dla przedszkoli 0
Bombki z imieniem dla przedszkoli

Święta Bożego narodzenia to czas wyjątkowego, magicznego oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, uroczystą kolację, wizytę Świętego Mikołaja czy rozpakowywanie prezentów. Sposób postrzegania tego niezwykłego okresu w roku oczami dziecka i dorosłego różni się od siebie znacząco. Najmłodsi cieszą się świętami nie zważając na obowiązki, które spoczywają na rodzicach. Bo przecież to mama i tata odpowiedzialni są za stworzenie odpowiedniej atmosfery w domu, wystrój pomieszczeń, kupno choinki i dekoracji, przygotowywanie posiłków, a wreszcie - prezentów. Dzieciom pozostaje cieszyć się tymi wyjątkowymi, pełnymi magii chwilami. Często rodzice angażują swoje pociechy w przygotowania do świąt - ubierają wspólnie choinkę czy pomagają pisać listy do Świętego Mikołaja. Mimo to maluch nie ma bezpośredniego wpływu na tworzenie atmosfery tych magicznych dni, może tylko się jej biernie poddawać. Bombki z imieniem dla przedszkoli stwarzają jednak możliwość, by dziecko także stało się kreatorem świąt Bożego Narodzenia i miało w nie swój znaczący wkład.

czytaj całość »
Bombki w zestawach prezentowych - efektowny świąteczny upominek 0
Bombki w zestawach prezentowych - efektowny świąteczny upominek

Święta Bożego Narodzenia to okres podtrzymywania więzi rodzinnych, które wskutek rosnącego tempa życia zwykle ulegają w ciągu roku pewnemu rozluźnieniu. W tych radosnych dniach spotykamy się w gronie bliskich w pobliżu pięknie udekorowanej choinki, przy bogato zastawionym stole. To czas odwiedzin, który wielu z nas sprawia pewien kłopot. Jest nim odpowiedź na co roku powtarzające się pytanie: jaki wybrać prezent dla gospodarzy na to rodzinne spotkanie?

czytaj całość »
Bombki choinkowe z firmowym logo 0
Bombki choinkowe z firmowym logo

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wielu właścicieli firm decyduje się na zakup bombek choinkowych, na których umieszczono logo firmy. Dlaczego jest to tak popularne rozwiązanie? Jakiego rodzaju korzyści może przynieść naszej firmie?

czytaj całość »
Bombki choinkowe i ich symbolika 0
Bombki choinkowe i ich symbolika

Wybierając dekoracje choinkowe, w tym bombki szklane, kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi. Przecież drzewko przez pewien czas będzie stanowić centralny punkt naszego mieszkania i zależy nam na tym, aby wyglądało jak najefektowniej. Nie każdy jednak wie, że barwy choinkowych ozdób oraz ich kształt mają swoje znaczenie i w wyjątkowy sposób wpływają na nastrój Bożego Narodzenia. Ręcznie zdobione bombki choinkowe są nie tylko piękne, ale mogą też nieść ze sobą miłość, życzenie bogactwa lub nadzieję.

czytaj całość »
Szklana bombka w kształcie serca - prezent nie tylko na Święta 0
Szklana bombka w kształcie serca - prezent nie tylko na Święta

Bombki w kształcie serca ozdobione dedykacją to innowacyjny pomysł na świąteczny prezent, który również doskonale sprawdza się jako personalizowany upominek w ciągu całego roku. Dlaczego symbol serca jest tak uniwersalny, jaki związek ma z nim kolor wybranej bombki? Dowiecie się tego z poniższego artykułu, którego głównym bohaterem są oferowane w naszym sklepie bombki serca z imieniem lub dedykacją.

czytaj całość »
Bombki szklane czy plastikowe? 0
Bombki szklane czy plastikowe?

Dlaczego większość z nas na ozdobę choinki bożonarodzeniowej wybiera szklane bombki? Przecież od dłuższego czasu na rynku utrzymuje się podaż bombek plastikowych - dużo tańszych i niemal tak samo urodziwych. Czy w tym wypadku chodzi o tradycje rodzinne, a może o przeświadczenie, że jednak ozdoby z tworzywa sztucznego nie są tak ładne, jak ich szklani konkurenci? W artykule postaramy się przeanalizować ten problem i udzielić odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie.

czytaj całość »
Świąteczna symbolika kolorów 0

W sklepie bombeczka.pl oferujemy bogato zdobione bombki w różnych kolorach. Niektóre z barw mają szczególny, symboliczny wydźwięk w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. W artykule zapoznamy Was ze znaczeniem najważniejszych kolorów i wskażemy przykłady ich zastosowania w naszym sklepie.

czytaj całość »
Ozdoby choinkowe na świecie 0

W Polsce najbardziej popularną ozdobą świątecznego drzewka są bez wątpienia bombki choinkowe. Jednak w różnych częściach świata istnieją tradycje wieszania na zielonych gałązkach również innych ozdobnych przedmiotów. W tym artykule zapoznamy Was z najciekawszymi zwyczajami dotyczącymi ubierania bożonarodzeniowych choinek.

czytaj całość »
Dekorujemy dom na święta 0
Dekorujemy dom na święta

Święta kojarzą nam się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika, a także spotkaniami w rodzinnym gronie. Tą niecodzienną atmosferę warto podkreślić odpowiednimi dekoracjami i prezentami.

czytaj całość »
Wigilia w różnych regionach Polski 0
Wigilia w różnych regionach Polski

Wbrew pozorom tradycje świąteczne nie są jednakowe w różnych częściach naszego kraju. Każdy z nich wyróżnia inny sposób obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście istnieje pewna grupa obyczajów wspólnych dla całej Polski, a nawet Europy, jak chociażby dekorowanie świątecznego drzewka, bombki choinkowe, opłatki czy śpiewanie kolęd. Czym różnią się więc obyczaje w różnych regionach?

czytaj całość »
Prezenty na Boże Narodzenie 0

Rozpowszechnione przekonanie, że dawanie prezentów jest ważniejsze i bardziej satysfakcjonujące niż ich otrzymywanie, wydaje się być prawdziwe. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego właśnie w Boże Narodzenie, gdy dom rozświetlają lampki świąteczne, a bombki choinkowe mienią się na pięknie przystrojonym drzewku, zwyczaj ten jest dla wszystkich tak ważny? Przyjrzyjmy się zwyczajowi dawania prezentów i dowiedzmy się, dlaczego Boże Narodzenie nie może się bez nich odbyć.

czytaj całość »
Jemioła - magia w Boże Narodzenie 0

Jemioła to obowiązkowy element świątecznej dekoracji domu obok choinki, ubranej w bombki mieniące się kolorowo z nieodłącznym złotym łańcuchem. Wieszany u sufitu pęk jemioły ma zapewnić nam pomyślność i odpędzać złe moce. To jeden z najważniejszych symboli dekorujących nasze domy w Boże Narodzenie.

czytaj całość »
Niezwykłe tradycje świąteczne 0
Niezwykłe tradycje świąteczne

Chociaż Boże Narodzenie jest świętem chrześcijańskim, w wielu krajach jego obchodom towarzyszą tradycje z wcześniejszych okresów. W tym wpisie zapoznamy Was z kilkoma niezwykłymi świątecznymi zwyczajami, które napotkać można w niektórych krajach europejskich.

czytaj całość »
Historia ozdób choinkowych 0
Historia ozdób choinkowych

To nie jest zbyt długa historia, gdyż choinkowe świecidełka cywilizacja europejska zna zaledwie od mniej więcej trzystu lat. Cofnijmy się i zacznijmy od początku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl