Świąteczna symbolika kolorów 0

W sklepie bombeczka.pl oferujemy bogato zdobione bombki w różnych kolorach. Niektóre z barw mają szczególny, symboliczny wydźwięk w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. W artykule zapoznamy Was ze znaczeniem najważniejszych kolorów i wskażemy przykłady ich zastosowania w naszym sklepie.

czytaj całość »
Ozdoby choinkowe na świecie 0

W Polsce najbardziej popularną ozdobą świątecznego drzewka są bez wątpienia bombki choinkowe. Jednak w różnych częściach świata istnieją tradycje wieszania na zielonych gałązkach również innych ozdobnych przedmiotów. W tym artykule zapoznamy Was z najciekawszymi zwyczajami dotyczącymi ubierania bożonarodzeniowych choinek.

czytaj całość »
Dekorujemy dom na święta 0
Dekorujemy dom na święta

Święta kojarzą nam się z blaskiem świec, zapachem choinki i piernika, a także spotkaniami w rodzinnym gronie. Tą niecodzienną atmosferę warto podkreślić odpowiednimi dekoracjami i prezentami.

czytaj całość »
Wigilia w różnych regionach Polski 0
Wigilia w różnych regionach Polski

Wbrew pozorom tradycje świąteczne nie są jednakowe w różnych częściach naszego kraju. Każdy z nich wyróżnia inny sposób obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście istnieje pewna grupa obyczajów wspólnych dla całej Polski, a nawet Europy, jak chociażby dekorowanie świątecznego drzewka, bombki choinkowe, opłatki czy śpiewanie kolęd. Czym różnią się więc obyczaje w różnych regionach?

czytaj całość »
Prezenty na Boże Narodzenie 0

Rozpowszechnione przekonanie, że dawanie prezentów jest ważniejsze i bardziej satysfakcjonujące niż ich otrzymywanie, wydaje się być prawdziwe. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego właśnie w Boże Narodzenie, gdy dom rozświetlają lampki świąteczne, a bombki choinkowe mienią się na pięknie przystrojonym drzewku, zwyczaj ten jest dla wszystkich tak ważny? Przyjrzyjmy się zwyczajowi dawania prezentów i dowiedzmy się, dlaczego Boże Narodzenie nie może się bez nich odbyć.

czytaj całość »
Jemioła - magia w Boże Narodzenie 0

Jemioła to obowiązkowy element świątecznej dekoracji domu obok choinki, ubranej w bombki mieniące się kolorowo z nieodłącznym złotym łańcuchem. Wieszany u sufitu pęk jemioły ma zapewnić nam pomyślność i odpędzać złe moce. To jeden z najważniejszych symboli dekorujących nasze domy w Boże Narodzenie.

czytaj całość »
Niezwykłe tradycje świąteczne 0
Niezwykłe tradycje świąteczne

Chociaż Boże Narodzenie jest świętem chrześcijańskim, w wielu krajach jego obchodom towarzyszą tradycje z wcześniejszych okresów. W tym wpisie zapoznamy Was z kilkoma niezwykłymi świątecznymi zwyczajami, które napotkać można w niektórych krajach europejskich.

czytaj całość »
Historia ozdób choinkowych 0
Historia ozdób choinkowych

To nie jest zbyt długa historia, gdyż choinkowe świecidełka cywilizacja europejska zna zaledwie od mniej więcej trzystu lat. Cofnijmy się i zacznijmy od początku.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl