Jak wygląda proces produkcji / tworzenia bombek choinkowych? 0
Jak wygląda proces produkcji / tworzenia bombek choinkowych?

Wbrew pozorom tworzenie zestawu prezentowego z bombkami personalizowanymi czy dekorowanymi to złożony i pracochłonny proces, który wymusza wielkiego zaangażowania i precyzji.

Cały proces rozpoczyna się w hucie szkła, w której bombki nabierają swojego kształtu i koloru. To „dmuchacz” za pomocą swoich płuc i sprawnych rąk nadaje bombce kształt i odpowiednią wielkość. Następnie bombka trafia do lakierni w której nabiera odpowiedniego koloru. Jednak nie wszystkie nasze bombki tam trafiają. Na przykład brokatówki zdobimy bez użycia farby już w naszej pracowni.

Bombka o odpowiednim kształcie i kolorze trafia w ręce dekoratorki, która ze zwykłej matowej lub lakierowej bombki tworzy malutkie dzieło. Każda bombka dekorowana jest ręcznie przy pomocy specjalnych materiałów (farb, brokatów, kleju itd.). Bombka z nadanym wzorem lub dedykacją trafia do suszarni, a następnie do przycięcia „lufki” i kapslowania.

Gotowa bombka w zależności od zamówienia trafia w opakowania zbiorcze lub zestawy prezentowe. Te pierwsze zawijane są w papier pakowy, a następnie umieszczane są w specjalnie zaprojektowane pudełka. Następnie pudełka z bombkami pakowane są w większe kartony do wysyłki.

Bombki, które trafiają do zestawów prezentowych pakowane są inaczej. Takie pudełka wypełniane są białym siankiem (sizalem) w którym umieszczana jest bombka. Następnie wieczko przewiązywane jest wstążką i kokardą, a na kropeczce przyklejany jest dżecik. Taki zestaw dodatkowo zabezpieczany jest papierem pakowym. Gotowy prezent trafia do kartonów zbiorczych – wysyłkowych. Tutaj przykładana jest szczególna staranność pod kątem wysyłkowym. Każde pudełko z bombkami obsypywane jest ścinkami papierowymi i/lub wypełniaczem bąbelkowym, tak aby w transporcie bombeczkom nic się nie stało. Następnie karton wysyłkowy owijany jest czarnym streczem i taśmowany folią ostrzegawczą. Na koniec na paczce ląduje list przewozowy i przesyłka trafia do kuriera, który dostarcza już pod wskazany adres lub odpowiedni paczkomat.

W taki oto sposób w bardzo dużym skrócie powstają nasze malutkie cudeńka.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl